změna je život.

7. listopadu 2018 v 21:32 | Š. |  #tématýdne
S radostí se chopím mého prvního Tématu týdne tady na blog.cz.

Mám dojem, že mám k tomu co říct.

Poslední dobou jsem přemýšlela nad něčím opravdu zásadním. Nebudu zacházet do detailů, avšak hlavní myšlenkou není jen "změna je život", ale také "kdo, nebo co ti brání ve štěstí".

Pokud nezvednu laťku své tolerance, změna nastane velice brzy. Proplouváme totiž životem a snažíme se po letech přijít na to, proč jsme vlastně občas tak nešťastní a co je vlastně to toxické cosi, co způsobuje naše chmury. Časem přijdeme na to, že to může být nejen něco, ale také někdo - někdo nám velice blízký. Může to být naše rodina. Může to být někdo, kdo nám dal život. Co když nám ale někdo jiný řekne "je to pořád tvá rodina". Znamená to, že si toho toxického kohosi máme pořád držet u těla? I přesto, že jen pár slovy dokáže ublížit a naprosto mu nedochází důsledky jeho či jejího chování? Můžeme se pokusit o změnu a třeba toho člověka malými krůčky vést k jakémusi prozření, ale lidé jsou různí a pokud vás děli generace či dvě, tak lze jen těžko předvídat výsledky takového snažení.

Ale změna je prý život. Pro nás oba. Nějak to dopadne. Jsem si jistá tím, že tu nejsme jen proto, abychom se trápili. Musíme myslet i na sebe samé a především na naše duševní zdraví. Ctím si obětavosti, ale do jaké míry?

Vzpomněla jsem si na text k songu 'Jump On My Shoulders' od AWOLNATION. Opravdu, nikdo neřekl, že to bude snadné.

Seriously...It's not supposed to be easy...
that's why it feels so fucking good.
Jump on my shoulders, yeah.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nindë | Web | 7. listopadu 2018 v 23:12 | Reagovat

Přesně tímto problémem se poslední dobou zabývám hodně v hlavě. Jestli je dobré opustit rodinu, nechat jí ať si poradí beze mě, abych si šla za tím co chci. Mám  jiné názory než zbytek mé rodiny a je tam ten pocit, že mi táhnou ke dnu, kde štěstí nenajdu. Hezky jsi se ujala svého prvního tématu týdne :)

2 Š. | Web | 8. listopadu 2018 v 19:53 | Reagovat

[1]: Díky :) s rodinou to nebývá snadné, naštěstí už nemají moc mě táhnout ke dnu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama